Prof. Dr. Funda Basaran Yavaslar
1 Temmuz 2021
13:00-16:00
300 TL+KDV
Kayıt Olun

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

VERGİ HUKUKU KONUSUNDAKİ GÜNCEL GELİŞMELER VE SON MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLERİNİN YORUMLANMASI EĞİTİMİ (ONLİNE – CANLI)


Eğitimin Amacı:

Özellikle son dönemde gündeme gelen ve bir çok uygulayıcının tam olarak anlayamadığı 7326, 7318 ve 7316 sayılı kanunlar ile ilgili detaylı bilgilendirme ve katılımcıların sorularının cevaplandırılması.

Türkiye’de Vergi Hukuku konusunun en önde gelen isimlerinden biri olan Prof.Dr. Funda Başaran Yavaşlar‘ın sunumuyla online ortamda canlı olarak gerçekleştireceğimiz eğitimimizde vergi mevzuatı ile ilgili son güncel gelişmeleri konuşacağımız eğitimimizde, katılımcılarımızın konuyla ilgili sorularını da cevaplandıracağız.


Katılımcı Profili:

Mali Müşavirler, Şirketlerin Finans ve Muhasebe Yöneticileri, Denetçiler, Avukatlar, Hukuk Müşavirleri, Hukuk Öğrencileri

 

Eğitim Kapsamı:

  • 7326 sayılı yeni af yasasının kapsamı ve yararlanma koşulları
  • 7318 sayılı yasa ile Vergi Usul Kanunu’nda yapılan değişiklikler
  • 7316 sayılı yasa ile Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanun’da ve bazı vergi kanunlarında yapılan değişiklikler
  • Anayasa Mahkemesi’nin vergi hukuku alanında verdiği son kararların analizi
  • Danıştay’ın vergilendirme alanındaki içtihat değişiklikleri

Eğitimci

Prof.Dr. Funda Başaran Yavaşlar

Prof. Dr. Başaran Yavaşlar, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Anabilim Dalı Başkanı’dır.Kendisi, aynı zamanda, EATLP Akademik Komitesi’nde asli Türkiye Temsilcisi, İKÜ/CEHAMER Vergi Suçları Seksiyonu Başkanı, Vergi Hukuku Platformu’nun (VEHUP) Dönem Başkanı, İstanbul Barosu ile Türk-Alman Hukukçular Birliği’nin üyesidir.
1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Başaran Yavaşlar, “Türk ve Alman Vergi Bilançosu Hukuklarında Gayri Maddi İktisadi Kıymetleri Aktifleştirilme Şartları” başlıklı teziyle 1999’da doktor (dr.iur), “Gelir Vergilendirilmesinin Temelleri” başlıklı çalışmasıyla 2004 yılında doçent ve “Vergi Ödevi İlişkisinin Tarafları Üzerinden Alman Vergilendirme Usulü- Hukuk Devleti Bakış Açısıyla” başlıklı çalışmasıyla ise 2013 yılında profesör unvanını almıştır. Alman Vergi Hukuku’nun önde gelen ismi Prof. Dr. KlausTipke ile çalışmış,  Alexander vonHumboldt Vakfı-araştırma bursu olmak üzere önemli yurt dışı kuruluşlardan burslar kazanmıştır. Prof. Dr. Başaran Yavaşlar, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin lisans ve lisansüstü programlarında vergi hukuku profesörü olarak görev yapmaktadır. Kendisi, ayrıca, Marmara Üniversitesi’nin diğer birimleri ile Doğuş Üniversitesi, Aydın Üniversitesi ve Berlin Hür Üniversitesi’nin hukuk fakültelerinde misafir öğretim üyesi olarak lisans programlarında dersler vermiştir.

 

 


Benzer Eğitimler: