Prof. Dr. Nursen Caniklioglu
12:30-15:30
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU





Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

7244 SAYILI TORBA KANUNA GÖRE DÜZENLENMİŞ KISA ÇALIŞMA, ESNEK ÇALIŞMA VE TELAFİ ÇALIŞMASI USULLERİ (Online – CANLI)


Lebib Yalkın Akademi Online'da !!!

Lebib Yalkın olarak güncel mevzuatın takibi konusundaki 60 yılı aşkın tecrübemizi katarak oluşturduğumuz Lebib Yalkın Akademi bugün düzenlemiş olduğu eğitimler, zirveler ve seminerlerle son yılların en hızlı büyüyen ve en saygın kurumsal eğitim firması haline geldi.

Uzmanlık alanımız olan hukuk, sosyal güvenlik, vergi, muhasebe-finans ve yönetim sistemleri alanındaki eğitimlerimizle ve alanında önde gelen akademisyen eğitmenlerimizle bir çok özel kurum ve kamu kurumunda eğitimler düzenledik.

Şimdi eğitim alanında elde ettiğimiz bu tecrübeyi bir adım daha geliştirerek online eğitimlerimizi hayata geçiriyoruz. Eğitimlerimize ilgili duyan ancak zaman probleminden ya da lokasyonun uzaklığından ötürü eğitimlerimize katılma fırsatı bulamayanlar için geliştirmiş olduğumuz online eğitimlerimizde katılımcılarımıza normal bir yüz yüze eğitim deneyimini yaşatmak ve 60 yılı aşkın Lebib Yalkın kalitesine yakışır bir hizmet vermek için elimizden geleni yaptık. Umuyoruz ki bu yeni hizmetimizi sizler de beğenerek kolayca adapte olacaksınız…

 


Eğitim Kapsamı

Bilindiği gibi tüm dünyayı saran ve ardından ülkemizde de ortaya çıkan yeni Koronavirüs çalışma hayatımızı da derinden etkiledi. İşçilerin birbirine yakın biçimde çalışmalarının yarattığı ya da işyerine gelirken yolda karşılaşabileceği riskleri bertaraf için ilk akla gelen önlem uzaktan çalışma bu bağlamda da evden çalışma modeli oldu.

Bazı iş kollarında ise uzaktan çalışmaya müsait olmaması sebebiyle işverenler bu modeli uygulayamadı ve gerek İSG açısından çalışanlarını güvenceye almak için gerekse de azalan talep nedeniyle işlerinin bir bölümünü ya da tamamını geçici olarak durdurma kararı aldı. Tüm bu durumlar ise işverenlerin bu gibi özel hallerde ne gibi olanaklardan yararlanılabileceği sorusunu akla getirdi. 

İşte bu eğitimde İş Kanununda ve ilgili mevzuatta düzenlenen ve işverenlerin bu gibi durumlara özgü olarak yararlanabileceği olanaklardan söz edilecektir. Bu bağlamda ilk olarak zorlayıcı neden/mücbir sebep kavramı açıklığa kavuşturulacak, hangi maddelerde bu kavramdan söz edildiği belirlenecek, mücbir sebebin iş ilişkisine etkisi değerlendirilecektir.

Gerçekleştirecek olduğumuz online eğitimimizde Türkiye’de İş Hukuku konusunda en yetkin isimlerden birisi olan Prof.Dr. Nurşen Caniklioğlu, kısa çalışma, esnek çalışma ve telafi çalışması ile ilgili son yapılan düzenlemeleri, güncel mevzuata göre işverenin haklarını CANLI olarak anlatacak. Katılımcılar eğitim sırasında sorularını direkt olarak sorabilecek ve sorularına hızlı bir şekilde cevap alabilecekler… 

Online Eğitimin Avantajları:

 • Ofisinizden ayrılmadan eğitimi canlı olarak izleyebilirsiniz
 • Eğitim sırasında sorularınızı direkt olarak eğitmene yazabilir ve cevap alabilirsiniz
 • Eğitim sunumunu ve eğitim sırasında eğitmenin paylaşacağı diğer ders notlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz
 • Canlı eğitim tamamlandıktan sonra eğitimi 2 hafta süreyle banttan izleyerek kaçırdığınız noktaları yakalayabilirsiniz.
 • Eğitim sonrasında e-posta adresinize gönderilecek katılım belgesi ile bu konuda eğitim aldığınızı belgeleyebilirsiniz.

Katılımcı Profili:

Şirket Sahipleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, İK Uzmanları, Personel ve İdari İşler Departmanı Çalışanları, Üst Seviye Yöneticiler, Finans-Muhasebe Yöneticileri, Avukatlar, Hukuk Müşavirleri, Mali Müşavirler

 

Örnek Online Eğitim Videomuzu İzleyin…

 

İçerik:

 • Mücbir sebep kavramı
 • Kısa Çalışma ve Kısa Çalışma Ödeneği
  • Kısa çalışma sebepleri
  • Kısa çalışma için başvuru
  • Uygunluk denetimi ve başvurunun kabulü
  • Kısa çalışma ödeneği- miktarı, ödenmesi, işsizlik sigortası ile ilişkisi
 • Uzaktan Çalışma
  • Tanımı
  • Uzaktan çalışmada dikkat edilmesi gereken konular
  • İş sağlığı ve güvenliği açısından yapılması gerekenler
  • İş kazası kavramı ile bağı
 • Telafi Çalışması
 • Denkleştirme Yapılması ve Uygulanabilirliği
 • Ücretsiz İzin Uygulaması
 • Çalışma Süresinin Azaltılması
 • Yıllık İzinlerin Tüketilmesi- İşverenin Yetkisi

 
Lebib Yalkın Abonelerine %10 indirim uygulanacaktır. 
KDV oranı %18’dir.
Yeterli katılımcı sayısı sağlanmadığı takdirde Lebib Yalkın Akademi eğitimi erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir.


Eğitmen:

Prof.Dr. Nurşen Caniklioğlu
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Nurşen Caniklioğlu, 1984 yılında mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bilimsel çalışma yapma amacıyla iki yıl Almanya’da kalan Nurşen Caniklioğlu Türkiye’ye döndükten sonra 1997 yılında doktor oldu ve aynı yıl Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı’na yardımcı doçent olarak atandı. 1999-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dekan yardımcılığı görevini yürüten Caniklioğlu, 2003 yılında doçent, 2011 yılında profesör oldu.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans ve lisansüstü dersleri veren Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu’nun İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yayınlanmış kitapları ile pek çok makale ve tebliği bulunmaktadır.

 


Benzer Eğitimler: