Prof.Dr. Sezer Çabri
11 Şubat 2021
13:00-16:00
300 TL+KDV
Kayıt Olun

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

COVİD-19 SALGINI KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLERİN KİRA SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ EĞİTİMİ (ONLİNE-CANLI)


Eğitim Kapsamı

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının hala kontrol altına alınamamış olması ve tüm dünyada yaşanan sağlık riski doğal olarak ekonomiyi de doğrudan etkilemektedir. Sürecin bu kadar uzun sürmesi insanların tüketim ve alış-veriş alışkanlıklarının değişmesine neden olurken bir çok işletme faaliyetlerini kısa süreli olarak durdurmak ya da düşük kapasite ile çalışmak durumunda kaldı. Yaşanan bu durum işletmelerin en büyük gider kalemlerinden biri olan kiralarla ilgili neler yapılabileceği sorusunu doğurdu.

Gerçekleştirecek olduğumuz Online Canlı eğitimimizde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Sezer Çabri Kira Hukuku’nun temel unsurlarını ve Kira Hukuku ile ilgili son mevzuat değişikliklerini anlatırken aynı zamanda Covid-19 salgını sonrası mevcut kira sözleşmelerinin ve yeni imzalanacak kira sözleşmelerinin durumlarını da yorumlayacak. Konuyla ilgili katılımcılarımızın sorularını cevaplandıracaktır.

Online Eğitimin Avantajları:

 • Ofisinizden ayrılmadan eğitimi canlı olarak izleyebilirsiniz
 • Eğitim sırasında sorularınızı direkt olarak eğitmene yazabilir ve cevap alabilirsiniz
 • Eğitim sunumunu ve eğitim sırasında eğitmenin paylaşacağı diğer ders notlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz
 • Canlı eğitim tamamlandıktan sonra eğitimi 1 hafta süreyle banttan izleyerek kaçırdığınız noktaları yakalayabilirsiniz.
 • Eğitim sonrasında e-posta adresinize gönderilecek katılım belgesi ile bu konuda eğitim aldığınızı belgeleyebilirsiniz.

Katılımcı Profili:

Avukatlar,Perakende sektöründe hizmet veren firma yöneticileri, Restorant sektöründe hizmet veren firma yöneticileri, AVM yöneticileri ve kiracıları, Emlakçılar, Mali Müşavirler, İnşaat firmaları, Kiracılar

 

İçerik:

 • Covid 19’un ve bu kapsamda alınan önlemlerin borcun ifasına etkisi ve özellikle kiralananı sözleşmeye uygun şekilde bulundurma borcu bakımından değerlendirilmesi
 • İfa imkansızlığı, aşırı ifa güçlüğü, ayıpta sorumluluk kavramları ve bunların hukuki sonuçları? 
 • Covid 19 kapsamında alınan önlemlerin kira bedelini ödeme borcunu etkisi?
 • Covid 19 kapsamında alınan önlemler kira sözleşmesini feshetme hakkı verir mi? 
 • Covid 19 kapsamında alınan önlemlerin faaliyetleri durdurulan veya sınırlandırılan işyeri kiralarında yan giderlere etkisi nedir? 
 • Kira sözleşmelerinin uyarlanması mümkün müdür? Kira bedelinin peşin ödenmesi halinde de uyarlama talep edilebilir mi?

 
Lebib Yalkın Abonelerine %10 indirim uygulanacaktır. 
KDV oranı %18’dir.
Yeterli katılımcı sayısı sağlanmadığı takdirde Lebib Yalkın Akademi eğitimi erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir.


Eğitmen:

Prof.Dr. Sezer Çabri:

1975 Trabzon Vakfıkebir doğumlu olan Doç.Dr. Sezer Çabri, Kocaeli Üniversitesi Hukuk bölümünden mezun olmuştur. 1994 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde Medeni Hukuk alanında doktorasını tamamlayan Doç.Dr. Sezer Çabri İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilimdalı’nda akademisyen olarak görev yapmaktadır.

Doç.Dr. Sezer Çabri’nin “Kiraya Verenin Ayıptan Sorumluluğu”, “Konut Finansmanı Sözleşmeleri”, “Konut Sektöründe Tüketici Hukuku Uygulamaları” gibi hukuk alanında çok bilinen kitaplarının yanı sıra bir çok ulusal ve uluslararası akademik dergide makaleleri bulunmaktır.

 


Benzer Eğitimler: