Yard. Doç. Dr. Halil Yolcu
09:00-17:00
Premier Kampus Ofis Kağıthane/İstanbul
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:


FİNANSAL TABLOLARIN OKUNMASI VE YORUMLANMASI EĞİTİMİ


Eğitimin Amacı:

Temel finansal tabloların ana hesap grupları bağlamında tanıtılması ve işletmelerin finansal durumlarının tespitine yönelik analizlerin yapılması amaçlanmaktadır.


Eğitimin Kapsamı:

Finans ve muhasebe artık sadece ayrı bir departman olmanın ötesinde işletmeler için hemen hemen bütün departmanları ilgilendiren ana konulardan bir tanesi haline geldi. Yaptığınız planlamaların finansal boyutunu göz önüne almamak, gelir-gider hesaplamasını doğru bir şekilde yapamamak şüphesiz çok büyük zararlara yol açabilmektedir. Bu nedenle yönetici kademesindeki çalışanların temel düzey finans ve mali tabloların okunması konusunda yeterli bilgiye sahip olması oldukça önem taşımaktadır.


Katılımcı Profili:

Muhasebe-Finans yöneticileri, farklı departmanlarda çalışan yöneticiler ve yönetici adayları

 

Bu eğitim KGK (Kamu Gözetim Kurumu) tarafından Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliğ‘i kapsamında temel mesleki eğitim olarak onaylanmıştır. 

Her bağımsız denetçi 3 yılda 120 kredi karşılığı eğitim almakla yükümlüdür. Temel mesleki konularda ise yılda en az 20 kredi karşılığı eğitim alınması zorunlu hale getirilmiştir.

Bu eğitim temel mesleki konular alanında 7 kredi olarak değerlendirilecektir.

 

Eğitim İçeriği:

 

 1. Temel Kavramlar
 2. Finansal Tablolar
 3. a) Finansal Durum Tablosu
 4. b) Gelir Tablosu
 5. c) Nakit Akım Tablosu
 6. Finansal Analiz Teknikleri
 7. a) Yatay Yüzde Analizi
 8. b) Dikey Yüzde Analizi
 9. c) Oran Analizi
 10. Finansal Kaldıraç ve Karlılık
 11. Örnek Uygulamalar
Eğitim Broşürü İndir

Bu programa katılanlara Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi  ve Lebib Yalkın tarafından hazırlanmış katılım belgesi verilecektir.
Lebib Yalkın Abonelerine ve Marmara Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına %15 indirim uygulanacaktır.

Eğitim KDV oranı %18’dir.
Çay-kahve ve diğer ikramlar katılım bedeline dahildir. Öğle yemeği katılımcıya aittir.
Katılımcılara 1 aylık ücretsiz MEVBANK – Mevzuat ve İçtihat Programı – kullanımı hediye edilecektir.
Katılımcı sayısı sınırlıdır; başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır.

 


Eğitimci

Yrd. Doç. Dr. Halil Yolcu:

Yrd. Doç.Dr. Halil YOLCU, 1964 yılında Adıyaman Besni’de doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Besni de tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi İİBF İngilizce İşletme Bölümününden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi BSE’de Sermaye Piyasaları Bölümünde, Hayat Sigortalarında Risk Yönetimi konulu teziyle Master, Bankacılık Bölümünden ise Türk Sigorta Sektörünün AB Sürecine Uyumu konulu doktora tezi ile de doktora derecesi almıştır.

İş hayatına Pamukbank ile başladı. Impexbank ile devam etti. 2,5 yıl bankacılık deneyiminden sonra 1991 yılında sigorta sektöründe kariyerine devam etmiştir. 22 yıldan beri Elementer, Hayat ve Bireysel Emeklilik konularında çalışan Yrd.Doç.Dr. YOLCU, 2012 yılında TNC Akademi yi kurarak eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye başlamıştır.

Yrd.Doç.Dr. Halil YOLCU, SMMM, SPK Bağımsız Denetim ve KGK Bağımsız Denetim Lisansları ve CRMA lisansı sahibi olan Yrd.Doç.Dr. YOLCU, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Benzer Eğitimler: