Doç.Dr. Bilgin Metin
Lebib Yalkın Merkez Ofis, 4.Levent, İstanbul
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Eğitim Tipi:

Mesajınız:

Eğitim Yeri

Bilgi Güvenliği ve Veri Koruma Eğitimi


Eğitimin Amacı:

6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nda verilerin korunması için uygun teknik ve idari tedbirlerin alınması gerektiği belirtilmiştir. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin ortaya çıkabilecek risklerin gerçekleşme olasılığının ve gerçekleşmesi durumunda yol açacağı kayıpların doğru bir şekilde belirlenmesi, ve bu riskleri azaltacak uygun güvenlik mimarisinin oluşturulması önemlidir.
Kişisel veri güvenliğinin sağlanması için tek bir siber güvenlik ürünü kullanımı ile tam güvenlik sağlanamayacaktır. Katılımcılar eğitimde teorik bir altyapı alırken, tamamlayıcı niteliğe sahip ve düzenli olarak kontrol edilen  tedbirlerin alınması konusunda bilgilendirileceklerdir.


Katılımcı Profili:

Şirket Yöneticileri, İnsan Kaynakları Yöneticileri, Doktorlar, Avukatlar, IT Yöneticileri, Pazarlama Yöneticileri, Finans-Muhasebe Yöneticileri

Eğitim İçeriği:

 • Kurum güvenlik politikasının oluştutulması ve yaygın kullanışan standartlar (ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi)
 • KVKK’da yeterli güvenlik önlemleri
 • Internet bağlantı güvenliğinin sağlanması
 • Ağ güvenliği için kullanılacak cihazlar
 • Kriptoloji 
 • VPN ve güvenli iletişim
 • Sistem Sıkılaştırma
 • Yedekleme stratejileri
 • Bulut bilişim güvenliği
 • Kablosuz ağ güvenliği
 • Erişim KOntrolü
 • Veri sızıntı önleme çözümleri

Bu programa katılanlara Lebib Yalkın tarafından hazırlanmış sertifika verilecektir.

Eğitim KDV oranı %18’dir
Lebib Yalkın Abonelerine %15 indirim uygulanacaktır.
Öğle yemeği, çay-kahve ikramları ve atıştırmalıklar katılım bedeline dahildir.
Katılımcılara 1 aylık ücretsiz MEVBANK – mevzuat ve içtihat programı – kullanımı hediye edilecektir.

Katılımcı sayısı sınırlıdır; başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır.

 

 


Eğitimci

Doç.Dr. Bilgin Metin

Bilgin Metin ilk olarak İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Haberleşme Müh. Bölümünden Lisans derecesi aldı. Daha sonra Armada Bilgisayar A.Ş.’de CISCO ürünleri için bilgisayar ağları ve ağ güvenliği projeleri tasarımı-kurulumu konularında çalıştı. Sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Müh. Bölümünden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Bu dönemde özel sektörde veri haberleşmesi, LAN, WAN ve ağ güvenliği sistemlerinin tasarımı, desteği  ve kurulumu konularında danışman olarak hizmet etti. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında doçent ünvanını aldı ve şu an aynı bölümde görevine devam etmektedir. Bilgi ve haberleşme sistemleri için elektronik devre tasarımı, siber güvenlik, bilgi güvenliği ve bilgi teknolojileri yönetişimi konularında çalışmaktadır. Uluslararası konferans ve dergilerde 80’den fazla yayını çıkmıştır. Ayrıca şu ana kadar birçok ulusal ve uluslar arası konferansın düzenleme kurulunda yer almıştır. 2014 yılında YBS 2014 (Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı), 2012-2017 arası ELECO (Elektrik Elektronik Mühendisliği Konferansı) ve 2016 yılında ECIS 2016 (European Conference of Information Systems) örnek olarak verilebilir. ISACA (Information Systems Audit and Control Association) İstanbul Chapter’da Akademik Direktör olarak da görev yapmaktadır.

Ayrıca şu anda BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi) yöneticiliği görevini de yürütmektedir.

 

 

 


Benzer Eğitimler: