Prof.Dr. Cavide Uyargil & Prof.Dr. Nurşen & Caniklioğlu & Doç.Dr. Resul Kurt & Güntulu Peker Pamuk & Selim Arda Üçer
09:00-17:00
Elite World Hotel - Taksim
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

İK ZİRVESİ 2019

İnsan Kaynakları Yönetiminde Performans Değerlendirme Uygulamaları ve Etkileri

21 Aralık 2019 – Elite World Hotel Taksim

Bu yıl birincisini düzenleyeceğimiz İK Zirvemizde “performans değerlendirme” konusunu üzerine konuşacağız.

Performans yönetimi ve performans değerlendirme süreçleri günümüzde sadece İnsan Kaynakları Yöneticilerinin konusu olmaktan öte firmaların stratejik öneme sahip olan konulardan biri haline gelmiştir. Çalışanların potansiyellerini açığa çıkartabilecekleri alanlarda çalıştırılmaları, firmanın iş gücünü doğru konumlandırması ve bunun sonucu olarak maksimum iş gücüne ulaşması anlamına gelmektedir.

Ancak performans değerlendirmede doğru yöntemlerin kullanılması, doğru sonuçlara ulaşılabilmek için son derece önemlidir. Gerçekleştireceğimiz zirvemizde performans değerlendirmeye hem işveren hem de çalışan açısından yaklaşarak akademik hayattan ve iş dünyasından konuşmacılarımızla birlikte konuyu bütün boyutlarıyla ele alacağız. 

Zirve Programı:

09:00-09:30 Kayıt ve tanışma

09:30-11:00 Prof.Dr. Cavide Uyargil (İstanbul Üniversitesi) – Staratejik İnsan Kaynakları Yönetiminde Performans Yönetimi Uygulamaları ve Güncel Gelişmeler

 Kahve arası 15 dakika                  

11:15-11:45 Güntulu Peker Pamuk (Sahibinden.com) – Sahibinden.com İK Yönetim Modeli ve Performans Değerlendirme Uygulamaları

11:45-12:30 Selim Arda Üçer (Penti A.Ş.) – Penti’nin Temposu

12:30-13:30 Yemek arası

13:30-15:00 Prof.Dr. Nurşen Caniklioğlu (Marmara Üniversitesi – Hukuk Fakültesi) – İK Yönetiminde Performans Değerlendirmenin İş Hukuku Boyutu ve Güncel Yargıtay Kararları

Kahve arası 15 dakika

15:15-16:30 Doç.Dr. Resul Kurt (Sosyal Güvenlik Uzmanı) – Performans Yönetiminde İş Hukuku Açısından İşverenlerin Yaptıkları Hatalar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

16:30-17:30 Sorular ve Cevaplar

 

 
Lebib Yalkın Abonelerine %30 indirim uygulanacaktır. (Aynı firmadan en fazla 3 katılımcı için indirim uygulanmaktadır.)
KDV oranı %18’dir.
Öğle yemeği, çay-kahve ve diğer ikramlar katılım bedeline dahildir.
Katılımcı sayısı sınırlıdır; başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır. 
Yeterli katılımcı sayısı sağlanmadığı takdirde Lebib Yalkın Akademi zirveyi erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir.


Konuşmacı

Prof.Dr. Cavide Uyargil

İ.Ü. İktisat Fakültesi’nden 1973 yılında mezun oldu. 5 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra 1978 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesi Personel Yönetimi Kürsüsünde göreve başladı.1983 yılında Çalışma Yaşamının İnsancıllaştırılmasında İş Yapılandırmanın Yeri ve Önemi konulu tezi ile işletme doktoru unvanını aldı. 1988 yılında doçent, 1996 yılında profesör olan Cavide Uyargil, İ.Ü. İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Anabilim dalından 2016 yılı Eylül ayında emekliye ayrıldı.  Halen Sabancı ve Kültür Üniversitelerinde İnsan Kaynakları Yönetimi alanında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde çeşitli dersler veren Cavide Uyargil’in Performans Yönetimi Sistemi adlı bir kitabı, İ.Ü. İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Anabilim Dalı üyeleri tarafından yazılan İnsan Kaynakları Yönetimi kitabında bölümleri, konusu ile ilgili çeşitli araştırma ve makaleleri bulunmaktadır.

 


Konuşmacı

Güntulu Peker Pamuk (Sahibinden.com – İş Destek’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcıcı)

İnsan Kaynakları alanında 17 yıldır çalışan Pamuk, Turkcell, Avea, Speak ve son olarak sahibinden.com gibi pek çok harika markada çalışmış ve güzel deneyimler elde etmiştir. Organizasyonel Gelişim alanında başladığı kariyer yolculuğunda son 7 senedir işveren markalaşması ve Y kuşağı üzerinde yoğunlaşmış “Mutlu Başarılılar” yaratma ve yaratılan başarıların gerçek sahiplerine “Sahibi Sensin” diyebilmek konusunda çok azimlidir. Pozitif psikolojiye çok inanan Güntulu, İnsan Kaynakları süreçlerini bu temel üzerine inşa etmiştir. Erickson College’da koçluk eğitimi alan Güntulu, koçluk yaklaşımının daha mutlu bir çalışma ortamı yaratabileceğine gönülden inanmış, inanmakla da kalmamış test etmiş uygulamıştır.

 


Konuşmacı

Selim Arda Üçer (Penti A.Ş. – İnsan Kaynakları Direktörü)

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Arthur Andersen ve daha sonra Ernst & Young’da insan kaynakları danışmanı olarak başladığı kariyerine ilaç, telekomünikasyon ve teknoloji sektörlerinde İK yöneticisi olarak devam etti. Halen Penti’de İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nün ardından aynı üniversitede İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisans programına devam etti.
Üçer, Yanındayız Derneği üyesidir ve toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların toplumdaki konumlarını güçlendirmek için gönüllü çalışmalar yapmaktadır.

 

 


Konuşmacı

Prof.Dr. Nurşen Caniklioğlu (Marmara Üniversitesi – Hukuk Fakültesi)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Nurşen Caniklioğlu, 1984 yılında mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bilimsel çalışma yapma amacıyla iki yıl Almanya’da kalan Nurşen Caniklioğlu Türkiye’ye döndükten sonra 1997 yılında doktor oldu ve aynı yıl Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı’na yardımcı doçent olarak atandı. 1999-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dekan yardımcılığı görevini yürüten Caniklioğlu, 2003 yılında doçent, 2011 yılında profesör oldu.
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans ve lisansüstü dersleri veren Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu’nun İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yayınlanmış kitapları ile pek çok makale ve tebliği bulunmaktadır.

 

 


Konuşmacı

Doç.Dr. Resul Kurt (Sosyal Güvenlik Uzmanı)

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Resul Kurt Marmara Üniversitesi Sosyal Sigortacılık programında Yüksek Lisans eğitimini, Mali Hukuk programında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında Müfettiş, Başmüfettiş ve Başkan Danışmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görevlerinde bulunmuştur. 

Ülkemizin Sosyal Güvenlik konusunda en önde gelen isimlerinden biri olan Resul Kurt akademik kariyerinin yanı sıra Star Gazetesi ve Dünya Gazetesinde köşe yazarlığı yaparak sosyal güvenlik alanındaki güncel mevzuatı yorumlamaktadır.

 

 


Benzer Eğitimler: