Yard. Doç. Dr. Halil Yolcu
Lebib Yalkın Merkez Ofis
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

Eğitim Yeri

Faaliyet Raporu Esasları Eğitimi

Faaliyet Raporu Esasları Eğitimleri, Faaliyet Raporu Esasları Kursları İstanbul;

Faaliyet Raporu Esasları Eğitimlerinde, Faaliyet Raporu Esasları ile ilgilenen profesyonellerin her yıl değişen mevzuat, kanun bilgisi, Faaliyet Raporu Esasları ile ilgili önemli detaylar ve bilgiler bulunmaktadır. Faaliyet Raporu Esasları Kursu alarak aşağıdaki konularda uzmanlaşacağı eğitimimizin içeriği aşağıdaki gibidir;

Eğitimin Amacı:
Halka açık şirketler dışındaki şirketlerin yıllık faaliyet raporlarının basit yavan ve genelde tek sayfa hazırlandığı bilinmektedir. Genelde bu raporlar bilgi vermek amacıyla değil de prosedür gereği hazırlanmaktaydı.  Ancak Yeni Türk Ticaret Kanununda şirketlerin yıllık faaliyet raporlarını daha ciddi düzenlemesi öngörülmüştür.

Katılımcı Profili:
Türk Ticaret Kanunu’nun 514. maddesi uyarınca anonim şirketlerde, 610. maddesi uyarınca limited şirketlerde,  565.  maddesi uyarınca da  sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerde Faaliyet Raporu hazırlayanlar, Bütçe, Mali işler Muhasebe Departmanı çalışanları

Eğitim Kapsamı:

 • Yeni Türk Ticaret Kanunu ile 28.08.2012 tarih ve 28395 sayılı resmi Gazetede yayımlanan Şirketlerin Yıllık Faaliyet Raporunun Asgari İçeriğinin Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik’ten Ne anlamalıyız?
 • TTK ile uyumlu Raporun Asgari İçeriği
 • Riskler ve yönetim organının değerlendirmesi kısmını nasıl doldurabiliriz? Örnek Uygulama

  Bu programa katılanlara Lebib Yalkın tarafından hazırlanmış sertifika verilecektir.
  Lebib Yalkın Abonelerine %15 indirim uygulanacaktır.
  Öğle yemeği ve çay-kahve ikramları katılım bedeline dahildir.
  Katılımcı sayısı sınırlıdır; başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır.

Eğitimci:

Yard. Doç. Dr. Halil Yolcu: Dr. Halil YOLCU, 1964 yılında Adıyaman Besni’de doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Besni de tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi İİBF İngilizce İşletme Bölümününden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi BSE’de Sermaye Piyasaları Bölümünde, Hayat Sigortalarında Risk Yönetimi konulu teziyle Master, Bankacılık Bölümünden ise Türk Sigorta Sektörünün AB Sürecine Uyumu konulu doktora tezi ile de doktora derecesi almıştır.
İş hayatına Pamukbank ile başladı. Impexbank ile devam etti. 2,5 yıl bankacılık deneyiminden sonra 1991 yılında sigorta sektöründe kariyerine devam etmiştir. 22 yıldan beri Elementer, Hayat ve Bireysel Emeklilik konularında çalışan Dr. YOLCU, 2012 yılında TNC Akademi yi kurarak eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye başlamıştır.
Dr. Halil YOLCU, SMMM, SPK Bağımsız Denetim ve KGK Bağımsız Denetim Lisansları ve CRMA lisansı sahibi olan Dr. YOLCU, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

 


Benzer Eğitimler: