Feyza Guray Topal
09:00-17:00
Lebib Yalkın Yayımları Merkez Ofis, 4.Levent, İstanbul
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

Eğitim Yeri

Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi

Eğitimin Amacı:
ISO 14001 standardına göre yönetim sisteminin kurulması ve sürekli geliştirilmesi için gerekli olan bilgilerin kazandırılması, çevre yönetim sisteminin kurulması çalışma basamaklarının anlatılması.

Katılımcı Profili:
Çevre mühendisleri, çevre görevlileri, süreç liderleri, üretim birim yöneticileri, kuruluş içi denetçiler, çevre danışmanlık firması yöneticileri ve çalışanları.

 

Planlanan Eğitim Konuları:

 1. Çevresel gelişim ve insiyatifler
 2. Çevresel yönetim standartları ve gelişim süreçleri
 3. Çevre yönetim sistemi temel kavramlar
 4. Çevre mevzuatına yönelik yasal gerekliliklerin Değerlendirilmesi
 5. Çevre yönetim sisteminin organizasyon yapısı
 6. ISO 14001:2015 ÇYS ile katma değer ve fırsatlar
 7. ISO 14001:2015 versiyonundaki değişiklikler ve etkileri
 8. Standart oluşumu
 9. Annex SL tanıtımı
  • Annex SL nedir?
  • Neden Annex SL?
  • Annex SL – Ana vurgular
  • ISO/IEC 14001:2004 yapısı
  • ISO/IEC 14001:2015 yapısı
 1. ISO 14001:2015 çevre yönetim standardı tanıma
 2. ISO 14001:2015 standart maddelerinin analizi
 3. Uygulama – ISO 14001:2015 versiyonu gerekliliklerinin anlaşılmasının irdelenmesi
 4. ISO 14001:2015 oluşturma projesi
  • ÇYS proje akış örneği
  • Belgelendirme denetim süreci
  • Ara denetim süreci
 1. Sürdürülebilir işbirliklerimiz
 2. Değerlendirme ve kapanış 

Bu programa katılanlara Lebib Yalkın tarafından hazırlanmış sertifika verilecektir.
Lebib Yalkın Abonelerine %15 indirim uygulanacaktır.

 

Eğitim KDV oranı %18’dir.
Öğle yemeği, çay-kahve ikramları ve diğer ikramlar katılım bedeline dahildir.
Katılımcılara 1 aylık ücretsiz MEVBANK – mevzuat ve içtihat programı – kullanımı hediye edilecektir.
Katılımcı sayısı sınırlıdır; başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır.

Eğitimci:
Feyza Güray Topal
1977 Kocaeli doğumlu Feyza Güray Topal, üniversite eğitimini 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Üniversite mezuniyeti sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Florida ve University of North Florida üniversitelerinde dil eğitimini tamamladıktan sonra 2000 yılında iş hayatına atılmıştır. Otomotiv yan sanayiinde Türkiye’de ve dünyada ileri gelen bir firmada, 6 yıl
Toplam Kalite Sorumlusu ve EHS Lideri olarak çalışmıştır. Firmada, Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği yönetim sistemlerinin kurulumunda ve işletiminde aktif olarak rol almıştır. 2006 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak B Sınıfı uzman sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Kariyerine, kuruluşların kalite, çevre ve iş sağlığı güvenliği risklerinin yönetimi alanındaki gereksinimlerine uluslararası kalitede çözümler üretmek üzere 2007 yılında Kocaeli’nde eğitim ve danışmanlık firması kurarak devam etmiştir.

Türkiye’de hızla yenilenen yasal yönetmeliklerdeki ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak yaptığı girişimcilikle 2009 ile 2016 yılları arasında Sertifikalı İş Güvenliği Uzmanlığı Ve İşyeri Hekimliği Eğitim Hizmetleri, Mesleki Yeterlilik Eğitim Hizmetleri, Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimi Hizmetleri, İlkyardım Eğitim Hizmetleri, Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlık Eğitim Hizmetleri vb. konularda da hizmet vermiştir.

2014 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2015 yılında Okan Üniversitesinde 2. Yüksek lisans programına dahil olmuştur. 2016 yılında kendine özgü eğitim ve danışmanlık metodolojileri oluşturarak yenilenen hali ile hizmetlerini çeşitlendirmiş ve kurumsal kimliğini geliştirmiştir. Son 10 yıldır, çelik konstrüksiyon, yapı malzemeleri, otomotiv, ziraat, plastik enjeksiyon, temizlik malzemeleri, teflon malzemeleri, ilaç, kesici aletler, lojistik, çatı izolasyon ve gemi imalat sektörlerinde yerel ve uluslararası platformda yer alan partnerlerine EHS konularında standartlara ve yasalara uygunluk ve sistem denetimlerinin yanı sıra ihtiyaca yönelik özel EHS eğitimleri vermektedir. Ayrıca, ISO 14001:2005, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 yönetim sistemleri kurulum, işletim ve yasal mevzuatlara uyum çalışmalarına yönelik profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Teknik mühendislik konularında partnerlerinin ihtiyaçları doğrultusunda, acil durum yönetim sistemleri, yangın ile ilgili sistem projelendirmeleri ve yüksekte çalışma ile ilgili yaşam hatları konularını içerecek şekilde teknik yeterlilik kısmını geliştirerek eğitim, danışmanlık ve müteahhit hizmetleri sunmaya başlamıştır.


Benzer Eğitimler: