Prof.Dr. Sezer Çabri
13:00-16:00
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

BORÇLAR KANUNU’NUN YÜRÜRLÜĞE GİREN HÜKÜMLERİ IŞIĞINDA KİRA SÖZLEŞMELERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ EĞİTİMİ (Online – Canlı)


Lebib Yalkın Akademi Online'da !!!

Lebib Yalkın olarak güncel mevzuatın takibi konusundaki 60 yılı aşkın tecrübemizi katarak oluşturduğumuz Lebib Yalkın Akademi bugün düzenlemiş olduğu eğitimler, zirveler ve seminerlerle son yılların en hızlı büyüyen ve en saygın kurumsal eğitim firması haline geldi.

Uzmanlık alanımız olan hukuk, sosyal güvenlik, vergi, muhasebe-finans ve yönetim sistemleri alanındaki eğitimlerimizle ve alanında önde gelen akademisyen eğitmenlerimizle bir çok özel kurum ve kamu kurumunda eğitimler düzenledik.

Şimdi eğitim alanında elde ettiğimiz bu tecrübeyi bir adım daha geliştirerek online eğitimlerimizi hayata geçiriyoruz. Eğitimlerimize ilgili duyan ancak zaman probleminden ya da lokasyonun uzaklığından ötürü eğitimlerimize katılma fırsatı bulamayanlar için geliştirmiş olduğumuz online eğitimlerimizde katılımcılarımıza normal bir yüz yüze eğitim deneyimini yaşatmak ve 60 yılı aşkın Lebib Yalkın kalitesine yakışır bir hizmet vermek için elimizden geleni yaptık. Umuyoruz ki bu yeni hizmetimizi sizler de beğenerek kolayca adapte olacaksınız…

 


Eğitim Kapsamı

Yeni Türk Borçlar Kanunu’nun, kiracısı tacir veya tüzel kişi olan çatılı veya çatısız işyeri kira sözleşmelerine ilişkin ertelenen hükümleri 01.07.2020 tarihinde yürürlüğe giriyor. Yürürlüğe giren yeni maddeler kira ilişkisinin devri, kira güvence bedeli, olağan üstü fesih hakkı ve kira bedelinin belirlenmesi gibi çok kritik konularda hükümler içermektedir. Bu dönemden sonra hazırlanacak olan kira sözleşmelerinin yeni hükümler doğrultusunda hazırlanması gerektiği gibi mevcut kira sözleşmelerinin de tekrar gözden geçirilmesinde fayda görülmektedir. 

Gerçekleştirecek olduğumuz online eğitimimizde Prof.Dr. Sezer Çabri yürürlüğe giren yeni maddelerle birlikte kira sözleşmelerinin nasıl yorumlanacağını, kiracı ve kiraya veren açısından ortaya çıkabilecek avantaj ve dezavantajları CANLI olarak anlatacak. Aynı zamanda katılımcılarımızın konuyla ilgili sorularını cevaplayacak.

Online Eğitimin Avantajları:

 • Ofisinizden ayrılmadan eğitimi canlı olarak izleyebilirsiniz
 • Eğitim sırasında sorularınızı direkt olarak eğitmene yazabilir ve cevap alabilirsiniz
 • Eğitim sunumunu ve eğitim sırasında eğitmenin paylaşacağı diğer ders notlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz
 • Canlı eğitim tamamlandıktan sonra eğitimi 1 hafta süreyle banttan izleyerek kaçırdığınız noktaları yakalayabilirsiniz.
 • Eğitim sonrasında e-posta adresinize gönderilecek katılım belgesi ile bu konuda eğitim aldığınızı belgeleyebilirsiniz.

Katılımcı Profili:

Şirket Sahipleri, Kiralama Departmanı Çalışanları, Avukatlar, Hukuk Müşavirleri, Mali Müşavirler, Gayri Menkul ve Emlak Danışmanları

 

İçerik:

 • Kira İlişkisini Devri (TBK m. 323)
 • Kiralananın Sözleşmenin Bitiminden Önce Geri Verilmesi (TBK m. 325)
 • Önemli Sebeplerle Fesih (TBK m. 331)
 • Bağlantılı Sözleşme (TBK m. 340)
 • Kiracının Güvence Vermesi (TBK m. 342)
 • Kiracı Aleyhine Değişiklik Yasağı (TBK m. 343)
 • Kira Bedelinin Belirlenmesi (TBK m. 344)
 • Kiracı Aleyhine Düzenleme Yasağı (TBK m. 346)
 • Tahliye Sebeplerinin Sınırlı Olması (TBK m. 354)

 
Lebib Yalkın Abonelerine %10 indirim uygulanacaktır. 
KDV oranı %18’dir.
Yeterli katılımcı sayısı sağlanmadığı takdirde Lebib Yalkın Akademi eğitimi erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir.


Eğitmen:

Prof.Dr. Sezer Çabri

1975 Trabzon Vakfıkebir doğumlu olan Prof.Dr. Sezer Çabri, Kocaeli Üniversitesi Hukuk bölümünden mezun olmuştur. 1994 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde Medeni Hukuk alanında doktorasını tamamlayan Prof.Dr. Sezer Çabri İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilimdalı’nda akademisyen olarak görev yapmaktadır.

Prof.Dr. Sezer Çabri’nin “Kiraya Verenin Ayıptan Sorumluluğu”, “Konut Finansmanı Sözleşmeleri”, “Konut Sektöründe Tüketici Hukuku Uygulamaları” gibi hukuk alanında çok bilinen kitaplarının yanı sıra bir çok ulusal ve uluslararası akademik dergide makaleleri bulunmaktır.

 


Benzer Eğitimler: