Yard. Doc. Dr. Cuneyt Dirican
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

Eğitim Yeri

Bankacılık Finansal Ürünler Eğitimleri

Bankacılık Finansal Ürünler Eğitimleri, Bankacılık Finansal Ürünler Eğitimleri İstanbul;

Bankacılık Finansal Ürünler Eğitimlerinde, bankacılık personeline yeni finansal ürünler hakkında önemli detaylar ve bilgiler aktarılmaktadır. Bankacılık Finansal Ürünler Eğitimlerini alarak aşağıdaki konularda uzmanlaşacağı eğitimimizin içeriği aşağıdaki gibidir;

Eğitimin Amacı:
Serbest meslek sahiplerinin, günlük finansal ihtiyaçları ve işlemleri, müşterileri için yaptıkları hizmetlerde, bankacılık ve finansal ürünler ile ilgili bilgilere daha fazla vakıf olarak verimi ve getirisi yüksek iş yapabilmeleri, finansal farkındalık ve okuryazarlığın artması ile etkin yönetimin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Katılımcı Profili:
Mali müşavirler, Avukatlar, Noterler, Gümrük Müşavirleri

Eğitim Kapsamı:

Piyasalar, Çeşitleri ve İşleyişi
Para Piyasası Ürünleri
Sermaye Piyasası Ürünleri
Temel Finansal Ürünler (Bankacılık ve Sigortacılık)
Temel Bankacılık ve Sigortacılık İşleyişi
        – Organizasyonel Yapı ve Temel Süreçler
        – Temel ve Kritik Mevzuat Bilgileri
Finansal Kurumların Gelir Kalemleri ve Bilanço Yönetimi
Finansal Matematik
Basit ve Bileşik Faiz Hesaplama,
Anüite, Eşit Taksitli Kredi Hesaplama,
Bono ve Tahvil Getirisi
Yatırım Projeleri Değerleme Yöntemleri
Kredi ve Mevduat Hesaplamalarında Bilinmesi Gerekenler
Çek ve Kredi Kartı Takası ve İşleyişi
Meslek Erbabının Özetle Bilmesi ve Dikkat Etmesi Gerekenler
Serbest Meslek ve Şahıs Şirketlerinde Özet Finansal Yönetim
Uygulama, vaka analizi, makale okuma

Bu programa katılanlara Lebib Yalkın tarafından hazırlanmış sertifika verilecektir.
Lebib Yalkın Abonelerine %15 indirim uygulanacaktır.
Öğle yemeği ve çay-kahve ikramları katılım bedeline dahildir.
Katılımcı sayısı sınırlıdır; başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır.

Eğitimci:

Yard. Doç. Dr. Cüneyt Dirican: Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık ve Finans doktorası ve Sermaye Piyasası ve Borsa master derecelerini aldı. Özel Saint Joseph Fransız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Arel Üniversitesi’nde Doçentlik sürecindedir.
Çeşitli finansal kurumlarda şube, operasyon, kurumsal bankacılık, ödeme sistemleri, iş geliştirme, pazarlama, satış ve dağıtım kanalları, CRM alanlarında çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.
Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı firmasında yönetici danışman ve konu uzmanı olarak yurtiçinde ve Ortadoğu’da Kuveyt ve Suudi Arabistan’da farklı projelerde çalışmıştır. 
Eğitim akademisi kurulması ve  Kartlı / Kartsız (Mobil) Ödeme Sistemleri ile Telekom / Finans / Posta alanlarında çeşitli projeler ve konu uzmanlıkları gerçekleştirmiştir. Innova Bilişim (Turk Telekom) Çözümleri’nde yurtiçi ve yurtdışında iş geliştirme, satış ve stratejik yönetim konularında danışmanlık yapmıştır. Sigorta, kurumsal bankacılık, CRM ve yönetici yetkinlik geliştirme başlıkları son danışmanlık projeleri arasında yer almaktadır.        
PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart gibi Türkiye’nin ilkleri olan projelerin gelişimlerine imza atmıştır. Postbank’ ların ve Posta Bankacılığı’ nın Ekonomideki ve Finansal Sektördeki Yeri, Etkileri  ve Türkiye’ de Uygulanabilirliği Üzerine Bir Çalışma (2005) adlı doktora ve Internet Bankacılığı’nın ve Internet’in Finansal Sektördeki Yeri ve Etkileri (2000) adlı yüksek lisans tezleri bulunmaktadır.
Arel Üniversitesi’nde, çeşitli kurumlarda, odalar ve sektörel birliklerde (TBB, TSEV, İTKİB, İMMİB, İSKİD, vb.) dersler ve seminerler vermekte, yönetim danışmanlığı, KOBİ koçluğu, köşe yazarlığı, akademisyenlik, profesyonel iş tercümanlığı, eğitmenlik ve profesyonel yöneticilik yapmaktadır.

 

 


Benzer Eğitimler: