Yrd. Doc. Dr. Idil Elveris
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Mesajınız:

Eğitim Yeri

Arabuluculuk Eğitimi İstanbul

Arabuluculuk Eğitimi, Arabuluculuk Eğitimi İstanbul;

Arabuluculuk Eğitimlerinde, Arabuluculuk ile ilgilenen profesyonellerin her yıl değişen mevzuat, kanun bilgisi, Arabuluculuk hakkında detaylar ve bilgiler bulunmaktadır. Arabuluculuk Eğitimi alarak aşağıdaki konularda uzmanlaşacağı eğitimimizin içeriği aşağıdaki gibidir;

Katılımcı Profili:
6325 sayılı Kanun’un 20 (1) (b) maddesi uyarınca arabulucu siciline kaydedilebilmek için mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip Hukuk Fakültesi mezunu olmak gerekmektedir.

Eğitim Kapsamı:

6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nun yürürlüğe girmesini takiben, mahkemeler tarafları arabuluculuğa yönlendirmeye, arabuluculuk dernekleri kurulmaya başladı. Televizyonda arabuluculuk dizisi bile var. Müvekkilleriniz, en basitinden karmaşığına, mahkemelerde bir sonuç almak için yıllarca beklemekten, katlandıkları maliyetlerin artmasından ve karşı tarafla ilişkilerinin bozulmasından şikayet ediyor. Üstelik belirli bir meblağa kadar uyuşmazlıkların arabuluculukla çözümünün zorunlu hale getirilmesi düşünülüyor. Sizce de artık arabuluculuğu öğrenmenizin zamanı gelmedi mi?

İstanbul Bilgi Üniversitesi, arabuluculuk derslerini dünyadaki örneklerinde olduğu gibi, roller ve simülasyonlar eşliğinde ders yürütmektedir. Derslerde müzakerenin temel prensipleri; uyuşmazlıklarda yaşanan hukuk dışı iletişim ve psikoloji gibi etkenler; avukatların sürece katılımı ve müvekkillerini yönlendirmesi; hukuki çerçeve ve arabuluculukta etik meseleler ele alınmaktadır. 

Detaylı günlük program için: detayliprogram-ArabuluculukEgitimi-2016 doc

T.C. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı izni ile;

http://www.adb.adalet.gov.tr/Duyurular/2013/haziran/egitimbos.html

Bu programa katılanlara Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü ve Lebib Yalkın tarafından hazırlanmış sertifika verilecektir.
Lebib Yalkın Abonelerine ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mensuplarına %20 indirim uygulanacaktır.
Katılımcı sayısı sınırlıdır; başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır.

Eğitimci:
Yrd. Doç. Dr. İdil Elveriş cv (1)

İş Ortağımız:
bilgi-üni-logo


Benzer Eğitimler: