Doç. Dr. Aslı Makaracı - Doç. Dr. Seda Öktem Çevik
21 Kasım 2018
Yakında
Kayıt Olun

EĞİTİM KAYIT FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli):

Epostanız (gerekli):

Telefon No: (gerekli)

Firma Adı:

Abone No:

Görevi:

Eğitim Tipi:

Mesajınız:

KVKK aydınlatma metnini okudum ve kabul ediyorum.

32 SAYILI KARARA GÖRE SÖZLEŞMELERİN UYARLANMASI SEMİNERİ


Eğitimin Amacı:

Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişin Tebliğ‘de değişik yapılmasına ilişkin tebliğin Borçlar Hukuku hükümleri ışığında değerlendirilmesi, hangi sözleşmelerin 32 sayılı karar kapsamına gireceği ve sözleşmelerin TL’ye çevrilmesindeki usul ve esasların katılımcılara aktarılması amaçlanmaktadır.

 

Katılımcı Profili:

Şirket yöneticileri, satınalma departmanı çalışanları, kiralama departmanı çalışanları, hukuk müşavirleri, avukatlar, mali müşavirler, inşaat ve emlak sektöründeki yöneticiler

 

Eğitim İçeriği:

– Uygulama alanı

  •    Zaman Bakımından
  •    Kişiler açısından
  •    Sözleşmelerin Konusu bakımından

– Sözleşmelerin Uyarlanması

– Özellikle Kira Sözleşmesinin Uyarlanması

 

Bu programa katılanlara Lebib Yalkın tarafından hazırlanmış sertifika verilecektir.
Lebib Yalkın Abonelerine %30 indirim uygulanacaktır.
Eğitim KDV oranı %18’dir.
Çay-kahve ve diğer ikramlar katılım bedeline dahildir.
Katılımcılara 1 aylık ücretsiz MEVBANK – mevzuat ve içtihat programı – kullanımı hediye edilecektir.
Katılımcı sayısı sınırlıdır; başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır. 


Eğitimci

Doç. Dr. Aslı Makaracı:
Doç. Dr. Aslı Makaracı lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde, üniversite eğitimini Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. 2000 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Medeni Hukuk Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2003 yılında Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını “Taşınır Mallara İlişkin Kampanyalı Satım Sözleşmesi” konusundaki tezi ile almış, 2008 yılında da “Konut Finansman Sisteminde İhraç Edilen Menkul Kıymetler ve Teminatlar” konulu tezi ile Doktor ünvanını kazanmıştır. Son olarak “Taşınır Rehni Sözleşmesi” başlıklı monografiyi 2014 yılında yayınlamıştır. Makaracı Mayıs 2015 yılında Doçent ünvanı almıştır.
Bahçeşehir Üniversitesi’nde idari görevler almakta ve Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi’nde yayın kurulunda yer almaktadır. Yeni Borçlar Kanunu’nda getirilen değişiklilerle ilgili bir çok konferansta tebliğ sunuş, eğitimlerde görev almıştır.
Doç. Dr. Aslı Makaracı, halen Bahçeşehir Üniversitesi Medeni Hukuk Anabilim dalında Tüketici Hukuku lisans ve yüksek lisans dersleri, Eşya Hukuku, Borçlar Hukuku lisans dersleri, Atipik Sözleşmeler doktora dersleri vermektedir.

Doç. Dr. Seda Öktem Çevik:
Doç. Dr. Seda Öktem Çevik,  Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2002 yılında tamamlamıştır. 2003 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Medeni Hukuk Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Yüksek lisans eğitimini 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Mobil Telefon Abonelik Sözleşmesi” konusundaki tezi ile tamamlamıştır. Doktora eğitimini ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 2010 yılında “Toplu Yapılarda Yönetim ” konulu tezi ile tamamlamıştır. Halen Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup; Borçlar Hukuku, Aile Hukuku ve Kira Hukuku alanında lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir. Doç. Dr. Seda Öktem Çevik, Yeni Borçlar Kanunu’nda getirilen değişiklilerle ilgili bir çok konferansta tebliğ sunuş, eğitimlerde görev almıştır.

 

 

 


Benzer Eğitimler: