Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Hukuki Ve Mali Yönleriyle Konkordato Eğitimi

26 Ocak @ 09:00 - 17:00

Eğitimin Amacı:

Mali yönden zor durumdaki borçlular için 15.03.2018 tarihinde yürürlüğe giren İcra ve İflas Kanunu’nun yeni konkordato hükümlerinin uygulanmasına ilişkin hukuki ve mali bilgilerin katılımcıya aktarılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda, konkordato başvurusunun yapılması, başvurunun borçlu ve alacaklılar bakımından hukuki sonuçları ve sürecin işleyişi konularında ayrıntılı bilgi verilmektedir. Ayrıca, konkordato başvurusuyla birlikte mahkemeye sunulması gereken ‘konkordato projesi’ ve bağımsız denetim şirketleri tarafından hazırlanması öngörülen ‘finansal analiz raporları” hakkında mali ve hukuki konular ele alınmaktadır. Eğitimcilerin, konkordato ve iflasın ertelenmesi uygulamasında bilirkişi, kayyım ve konkordato komiseri olarak edindikleri deneyimler de katılımcılarla paylaşılmaktadır.

Marmara Üniversitesi’den verilen katılım belgesi ile Konkordato Komiseri olmak isteyen katılımcılara başvuru sürecinde avantaj sağlamaktadır.

Eğitimin Kapsamı:

Yeni 7101 sayılı İcra İflas Kanunu’na göre konkordato başvuru sürecinin mali ve hukuki yönleriyle katılımcılara aktarılması

Katılımcı Profili:

Şirket Yöneticileri, Finans-Muhasebe Yöneticileri, Avukatlar, Hukuk Danışmanları, Mali Müşavirler, Bağımsız Denetçiler

Eğitim Detayı için Tıklayınız

Organizatör

Lebib Yalkın Akademi
Telefon:
+90 212 282 39 00
E-posta:
akademi@lebibyalkin.com.tr
Website:
http://www.lyakademi.com

Mekan

MÜSEM Şişli Şubesi
Kocamansur Sokak No: 91 Şişli
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar